Dzielenie się wiedzą to część naszego zawodu. Wyjaśniamy mechanizmy chorób, które znamy, pomagamy się oswoić z objawami, zmianami w zachowaniu chorego czy starszego zwierzaka. Mamy zasadę, że informujemy o wszystkich możliwościach terapii jakie znamy.
Uważamy bowiem, że opiekun ma prawo wiedzieć o znanych, zachodnich metodach terapii (np. operacja w przypadku zwichającej się rzepki w stopniu III i IV) ale także wyjaśniamy, kiedy takie schorzenie operacji nie wymaga (stopień I i często II stopniu zwichającej się rzepki) - to dość dobry przykłąd. Innym jest dyskopatia - o tym więcej na naszym blogu.
Wiemy, że to daje opiekunom poczucie bycia doinformowanymi, traktowanymi podmiotowo, z daniem im możliwości brania udziału w wyborze metod terapeutycznych. Z takimi też lek. wet. współpracujemy!
Prelekcje, wykłady, stoiska informacyjno-edukacyjne
Często możesz nas spotkać na wydarzeniach dla miłośników zwierząt, organizowanych przez fundacje prozwierzęce, schronisko lub indywidualnych organizatorów.
Wspieramy adopcje, rozmawiamy o zdrowiu zwierzaków, spotykamy się z opiekunami, dzielimy się wiedzą w formie otwartych prelekcji i wykładów. Uczestniczymy z innymi branżowcami w akcjach informacyjnych, edukacyjnych i charytatywnych.
Webinary
Na fb znajdziesz aktualną informację o planowanych szkoleniach dla opiekunów i profesjonalistów. Szkolenia mają charakter merytoryczny i praktyczny. Nigdy nie sprzedajemy wiedzy w kawałkach "dziś powiemy A, a jeśli Cię interesuje B to kup pakiet" U nas dostajecie całą wiedzę i materiały! Ale najlepsze jet to, że kiedy jedna z nas prowadzi webinar dzieląc się wiedzą, druga z nas cały ten czas jest z Wami na czacie i odpowiada na Wasze pytania! Max wiedzy w jednym czasie!!
Przykładowe tematy:
-
Oznaki bólu i dyskomfortu u mojego psa lub kota. Jak rozpoznawać, pomagać i leczyć?
-
Psi i koci senior - poradnik dla opiekunów, jak dostrzec i zrozumieć problemy zdrowotne oraz poprawić komfort życia zwierzęcia w wieku senioralnym
-
Zoofizjoterapia - zaskakujące fakty dotyczące rehabilitacji w świecie zwierząt domowych
-
Zapobieganie urazom u psów sportowych oraz naturalne metody dopingowe i regeneracyjne
-
Skuteczność i zastosowanie medycyny naturalnej w terapii schorzeń psów i kotów
-
Masaż leczniczy zwierząt - rodzaje, cele, zastosowanie, jak samemu pomóc w domu, a kiedy konieczny jest specjalista
-
Schorzenia, urazy, regeneracja i doping u psów pracujących i sportowych z uwzględnieniem schorzeń ras i rodzaju wysiłku
-
Szkolenie dla groomerów, opiekunów hotelowych, techników weterynaryjnych, diagnostyków obrazowych z postępowania z pacjentem neurologicznym i ortopedycznym w swoim zawodzie
-
Szkolenia dla opiekunów ras: np. buldożków francuskich, maltańczyków, labradorów, golden retrieverów z najczęstszych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych tej rasy oraz zaburzeń wieku geriatrycznego
-
Czym jest medycyna komplementarna i naturalna w świecie terapii zwierząt, omówienie metod i zastosowania
-
W jaki sposób działa akupunktura weterynaryjna?
-
Pijawki lekarskie w nowoczesnej odsłonie
-
Jak przygotować siebie i swoje zwierzę do wizyty u lekarza weterynarii, fizjoterapeuty?
Współpracujemy m.in. z:
Wykład i zajęcia praktyczne
“Najczęstsze urazy psów pracujących, profilaktyka i terapia regeneracyjna u psich zawodowców”
Szkolenie “Fizjoterapia zwierząt, czyli profilaktyka w życiu naszych czworonożnych ratowników”
więcej znajdziesz tutaj
Szkolenie “Zwierzęcy senior - jak dostrzec i zrozumieć jego potrzeby oraz poprawić komfort życia"